Підключення до послуг Кабельного телебачення та Інтернету по технології GPON

Шановний мешканцю

Ми раді повідомити, що швидкісний оптоволоконний інтернет та телебачення вже доступні у Вашому будинку.

Оптоволоконний інтернет – це стабільність, якість та можливість передачі великих об’ємів даних на високій швидкості.
Щоб відчути усі переваги даної технології в повній мірі – важливо правильно спроектувати квартирну мережу ще на етапі ремонтів.

Ось декілька порад:

Розташування комутаційного ящика

Рекомендуємо змонтувати ящик поруч з місцем заведення оптичного кабелю з метою збереження максимальної  довжини  кабелю. 2 метри – це мінімальна  довжина, яку необхідно залишити у комутаційному ящику.

Розмір ящика повинен бути не менше  300*300*90 мм та з доступом до живлення (220В). Сюди будуть зведені кабелі для інтернету і телебачення та встановлене оптичне обладнання – термінал ONU.


Комутаційний ящик
Приклад виконання попередньої розводки

При виконанні монтажу рекомендуємо використовувати:

Інтернет кабель (Ethernet, “вита пара”) CAT5E
Телевізійний кабель (Coaxial) F690BV

Розташування роутера

Найкраще рішення, коли  між роутером та Вашим пристроєм буде пряма видимість, тобто на шляху не буде стін, дверей, дзеркал та інших предметів інтер’єру. Проте це не завжди можливо, тому важливо врахувати матеріал та товщину об’єктів (через гіпсокартонні та дерев’яні перегородки сигнал буде проходити краще ніж через залізобетон).

Оптимальний варіант – поставити роутер в центрі квартири, наприклад в коридорі.

Для того щоб досягти максимально якісного покриття – роутер краще встановити на висоті більше 2 метрів (наприклад, на шафі або закріпити на стіні під стелею)

Вибір роутера

Сучасний ринок пропонує великий вибір моделей з різними технічними характеристиками. Важко не розгубитись у цьому різноманітті. Та ми допоможемо зробити правильний вибір.

Отож, на що слід зернути увагу при виборі маршрутизатора:

Частота

Сьогодні  на частоті 2,4 ГГц працює дуже багато пристороїв, що негативно впливає на швидкість і якість wi-fi мережі. Тому всі останні моделі маршрутизаторів використовують дві частоти: 2,4 ГГц і 5 Ггц. Друга частота застосовується не так часто, тому рекомендуємо обрати саме двохдіапазонну модель.

Швидкість роботи роутера

В наші дні маршрутизатор з пропускною здатністю 1000 Мбіт/сек – це вже необхідність, а не просто данина моді!                

Ще донедавна абоненти користувалися одним комп’ютером, переглядаючи відео у SD форматі. Звичайний 100 Мбітний  роутер міг  легко з цим впоратися. Сьогодні той самий маршрутизатор  уже не може осилити всі  наші смартфони, ноутбуки, комп’ютери та smart-телевізори. Ми потребуємо не тільки потужніший маршрутизатор, а й  інтернет,  з  яким не будемо турбуватись про кількість підключених пристроїв до мережі.