На швидкість доступу до мережі Internet впливає багато програм, які можуть бути встановлені на Вашому комп’ютері. Насамперед швидкість доступу визначає Інтернет-тариф, яким Ви користуєтеся. ТМ «Діскавері. Телебачення. Інтернет» пропонує усім користувачам пакети без тарифікації трафіку (безлімітні). Максимальна технічно можлива пропускна здатність каналу до абонента 1000 Мбіт/с (за технологією GPON).
Другий фактор — віруси та інші шкідливі програми. Висока вірусна активність на комп’ютері абонента створює паразитний і неконтрольований користувачем трафік. А це призводить до непомітного перевитрачання останнього. Деякі віруси можуть завантажити канали користувача на 99 % для відправки несанкціонованої пошти — спаму. Тому потрібно своєчасно і періодично оновлювати антивірусні програми і перевіряти свій комп’ютер на наявність шкідливого програмного забезпечення.
Антивіруси і фаєрволи теж трохи зменшують швидкість, адже їх робота полягає у перевірці всієї інформації, яка йде з комп’ютера і приходить на нього, в тому числі і через Інтернет. Для такої перевірки їм потрібен якийсь час, що уповільнює обмін інформацією. Проте подібні «невеликі накладні витрати» цілком виправдані.
Популярні в даний час програми для роботи в пірингових мережах (DC++, Torrent тощо) при некваліфікованому налаштуванні можуть не тільки помітно знизити швидкість обміну інформацією, а й вплинути на загальну працездатність комп’ютера. Тому якщо користувач працює в таких мережах, він повинен уважно налаштувати відповідні програми і враховувати їх мережеву активність при оцінці загальної швидкості своєї роботи в Інтернеті.
Знижує швидкість обміну інформацією з Інтернетом й інше програмне забезпечення, встановлене на комп’ютері: автоматичне оновлення додатків і самої операційної системи у фоновому режимі, «маячки» ліцензійних програм. Використовуючи налаштування за замовчуванням, воно може без відома користувача з’єднуватися зі «своїми» серверами і приймати/передавати службові дані, що знижує загальну корисну швидкість з’єднання. Радимо Вам проводити ручне налаштування кожного додатка, звертаючи особливу увагу на процедуру і графік їх автоматичного оновлення.