Що таке пінг?

Пінг (ping) — це проміжок часу, за який пакет, відісланий з Вашого комп’ютера, проходить до іншого комп’ютера в мережі і повертається назад.

Чим більший ping, тим більший, наприклад, час очікування, необхідний для відкриття інтернет-сторінки.

Ping — також найвідоміша програма для перевірки швидкості доступу до тих чи інших ресурсів Інтернету. Її можна застосовувати в якості основного засобу, що визначає час обороту (round — trip time) пакетів до ресурсу маршрутом туди і назад.

Ping можна і потрібно застосовувати у відношенні до будь-якого вузла Інтернету, в тому числі і при перевірці якості з’єднання. Однак потрібно пам’ятати, що ping працює з так званими сигнальними ICMP-пакетами, які передають повідомлення про помилки та інші проблеми, наприклад, «запитувана послуга недоступна» або «сайт не відповідає». Тому ping показує лише час затримки передачі ICMP-пакетів, сам факт їх передачі та рівень їх втрат на шляху до якого-небудь інтернет-ресурсу .

Одночасно ping дозволяє швидко встановити наявність або відсутність проблем із з’єднанням на фізичному (обрив, пошкодження кабелю, вихід з ладу мережевої карти і т.п.) і програмному (наприклад, блокування всього мережевого трафіку через фаєрвол) рівнях.